تلفن : 88523596 - 021

تلفن : 88524619 - 021

فکس: 88768839 - 021

 

آدرس کارخانه: دماوند،منطقه صنعتی دماوند، نبش خیابان چهارم غربی ، شرکت البرزدماکاران

 

 

شرکت البرز دماکاران با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تولید ، نصب و راه اندازی انواع سیستم های برودتی هم اینک افتخار دارد به عنوان مخترع و تولید کننده انحصاری آبسردکن آنی به شماره ثبت اختراع 39472 خدمتی نوین در راه سازندگی و بالندگی کشور عزیزمان ،ایران ارائه نماید.

 

 

با توجه به نیاز کشور به تولید انواع تجهیزات رفاهی – اداری و پیرو اجرای طرح تکریم ارباب رجوع در سراسر کشور شرکت البرز دماکاران با اتکا به دانش و کوشش متخصصان خود در بخش تحقیق و توسعه موفق به اختراع، طراحی و تولید نسل جدیدی از آبسردکن با نام آبسردکن آنی گردید.

 

در واقع مصرف انرژی بی رویه، بازده پایین، کیفیت پایین آب آشامیدنی و عدم رعایت اصول بهداشتی و شرایط استاندار درکلیه محصولات آبسردکن موجود در بازار ما را بر آن داشت تا با طراحی و تولید آبسردکن آنی خدمتی ماندگار به هم وطنان عزیز ارائه دهیم.

سیستم سرمایش : (FROSTING SYSTEM)

 

آبسردکن آنی در طی ساعات شب با استفاده از یک منبع اقدام به ذخیره برودت به صورت آب و یخ می نماید. در طول روز برودت حاصل جهت خنک کردن آب آشامیدنی به مصرف می رسد. در عین حال اگر از دستگاه استفاده نگردد، برودت ذخیره شده در دستگاه باقی مانده تا در روزهای آتی به مصرف برسد.

 

در واقع این دستگاه به نوعی عملیات قله بری پیک را انجام می دهد به عبارت دیگر به جای استفاده ازدستگاه با ظرفیت برودتی بالا جهت خنثی سازی ماگزیمم بارحرارتی از سیستم سرمایش کوچکتر در کنار یک منبع ذخیره برودت بهره برده ایم بدین ترتیب سیستم سرمایش به صورت مداوم اقدام به تولید برودت می نماید و برودت ذخیره شده درمدت زمانی که به آن نیاز باشد به مصرف می رسد.

رعایت اصول بهداشتی: با حذف مخزن آب آشامیدنی در آبسردکن آنی از تمرکز و شیوع انواع میکروب، انگل و آلودگی ها جلوگیری به عمل می آید و همان طور که گفته شد، سیستم آبسردکن آنی به طریقی است که آب در لوله کشی شهری به صورت آنی ( لحظه ای ) خنک می شود. بدین طریق با حذف منبع از شیوع انواع بیماری ها و آلودگی ها جلوگیری به عمل می آید.

 

کاهش مصرف انرژی: مصرف انرژی آبسرد کن آنی 25% آبسردکن های موجود است.

 

کاهش هزینه انرژی: با بهره گیری از دستگاه در حالت (SE ) Saving Energy و نصب کنتورهای چند تعرفه ای می توان عمده مصرف انرژی دستگاه را به شب که بهای برق ارزانتر است انتقال داد . بدین ترتیب هزینه مصرف برق تا 85% کاهش می یابد. بازده دستگاه حاضر بسیار بالاتر از نمونه های موجود است و از منظری بهتر ضریب عملکرد دستگاه 16,COP = 2 است که در مقاسیه با نمونه های موجود بسیار عالی است ( حدود 4 برابر)

 

ظرفیت سرمایش با استفاده از دستگاه می توان به ظرفیت سرمایش تا Lit / hr 1500 رسید که بیش از 7 برابر ظرفیت دستگاه های موجود با شرایط رعایت استاندارد است.

 

عدم کاهش کیفیت آب مصرفی با مصرف مداوم: پس از استفاده از آب سرد، در آبسردکن های موجود در بازار آب گرم جایگزین آب رفته از مخزن می گردد این امر باعث می شود که دمای آب مصرفی بالا رود و در نتیجه آب خروجی آبسردکن گرم تر از میزان لازم باشد. این مشکل در آب سردکن آنی کاملا مرتفع گردیده است. یعنی با مصرف مداوم از آبسردکن آنی همواره دمای آب ثابت است و به هیچ عنوان دمای آب افزایش نمی یابد و تا Lit / hr 1500 آب خنک قابل تحویل است که این میزان آب خنک یکنواخت توسط هیچ یک از دستگاه های موجود ارائه نمی گردد.

قابلیت ها و امکانات زیر در صورت درخواست به دستگاه افزوده می گردد:

 • قابلیت افزودن شیر آب گرم جهت نوشیدنیهای داغ.
 • شیر جانبازان ومعلولان (ویلچری)
 • شیر کودکان (با ارتفاع مناسب)
 • شیر مخصوص پر کردن فلاسک
 • آب شیرین کن
 • طعم گیر
 • سختی گیر
 • فیلتر آنتی باکتریال
 • جرم گیر
 • جا لیوانک
 • طراحی مناسب جهت ایجاد فضای تبلیغات بر روی دیواره ها
 • قابلیت کارکرد با برق اضطراری
 • قابلیت کارکرد با برق سه فاز و یا تک فاز بنا به درخواست.
 • لوله کشی آب سرد به نقاط مختلف و حتی بین طبقات و یا اختفاء تاسیسات گران قیمت دستگاه با استفاده از قابلیت لوله کشی. قابل توجه است که فشار آب مصرفی تقریبا برابر با فشارلوله کشی شهراست وبه هیچ عنوان به فشار هیدرواستاتیکی مخزن وابسته نمی باشد. همچنین توجه داشته باشید با استفاده از این قابلیت و همچنین ظرفیت سرمایش دستگاه می توان چند دستگاه از آبسردکن های موجود را در طبقات و مکانهای مختلف حذف کرد و در عوض از یک پکیج مرکزی آبسردکن آنی با چند چشمه بهره برد! از دیگر مزایای این قابلیت باز بودن دست طراحان ارجمند در انتخاب و طراحی فرم چشمه (سینک) است.