تلفن : 88523596 - 021

تلفن : 88524619 - 021

فکس: 88768839 - 021

 

آدرس کارخانه: دماوند،منطقه صنعتی دماوند، نبش خیابان چهارم غربی ، شرکت البرزدماکاران

 

 
اصول بهداشتی در آبسردکن آنی

 

رعایت اصول بهداشتی

 

مخزن آب آشامیدنی در آبسردکن های قدیمی بستر مناسبی برای رشد و نمو انواع میکروارگانیزم ها می باشد. با حذف مخزن آب آشامیدنی در آبسردکن آنی از تمرکز و شیوع انواع میکروب، انگل و آلودگی ها جلوگیری به عمل می آید .

سیستم آبسردکن آنی به نحوی طراحی شده که قادر است آب لوله کشی شهری را به صورت آنی ( لحظه ای ) خنک نماید. بدین ترتیب با حذف منبع از شیوع انواع بیماری ها و مسمویتها جلوگیری به عمل می آید.

کاهش مصرف انرژی

کاهش مصرف انرژی

 

مصرف انرژی آبسرد کن آنی 1/7 آبسردکن های موجود است. از منظری بهتر توان مصرفی اجزا سیستم سرمایش این دستگاه بسیار کمتر از نمونه های قدیمی می باشد. برای مثال " آنی مرکزی 1500" با استفاده از یک کمپرسور ¾ hp قادر است تا 1500 لیتر آب خنک در روز تحویل دهد . جهت تامین این میزان آب خنک توسط دستگاههای قدیمی به کمپرسوری با توان 5-6 hp نیاز است .

از حیث فنی، بازده دستگاه حاضر بسیار بالاتر از نمونه های موجود است و از منظری بهتر ضریب عملکرد دستگاه 16,COP = 2 است که در مقاسیه با نمونه های موجود بسیار عالی است ( حدود 4 برابر)

 

کاهش هزینه انرژی

 

از دیگر مزایای منحصر به فرد دستگاه مزبور کاهش بهای برق مصرفی است . با بهره گیری از دستگاه آب سردکن آنی و نصب کنتورهای چند تعرفه ای می توان عمده مصرف انرژی دستگاه را به شب که بهای برق ارزانتر است، انتقال داد . بدین ترتیب هزینه مصرف برق تا 85% کاهش می یابد.

کنتورهای دیجیتال جدید ( 3 تعرفه ای ) قادرند میزان مصرف برق را در ساعات مختلف شبانه روز اندازه گیری نمایند. بهای مصرف برق در ساعات کم باری شبکه (شب) ، 1/10 ساعات اوج مصرف ویا به عبارتی ¼ میان باری می باشد. عمده مصرف انرژی دستگاه آبسردکن آنی در ساعات شب (کم باری) صورت می گیرد و انرژی ذخیره شده در ساعات میان باری و اوج بار به مصرف می رسد. به این ترتیب علاوه بر مصرف انرژی کمتر و اقدام به پیکسایی در جهت منافع ملی ، مصرف کننده نیز بهای کمتری بابت برق مصرفی می پردازد..

 

ظرفیت سرمایش بالا

 

با استفاده از دستگاه در حالتMP می توان به ظرفیت سرمایش تا Lit / hr 1500 رسید که بیش از 7 برابر ظرفیت دستگاه های موجود با رعایت شرایط استاندارد است.

 ظرفیت سرمایش بالا در آبسردکن آنی
دماسنج,آبسردکن آنی

عدم ارائه آب گرم با مصرف مداوم

 

پس از استفاده از آب سرد، در آبسردکن های موجود در بازار آب گرم جایگزین آب رفته از مخزن می گردد این امر باعث می شود که دمای آب مصرفی بالا رود و در نتیجه آب خروجی آبسردکن گرم تر از میزان لازم باشد. این مشکل در آب سردکن آنی کاملا مرتفع گردیده است. یعنی با مصرف مداوم از آبسردکن آنی همواره دمای آب ثابت است و به هیچ عنوان دمای آب افزایش نمی یابد و تا Lit / hr 1500 آب خنک قابل تحویل است که این میزان آب خنک یکنواخت توسط هیچ یک از دستگاه های موجود ارائه نمی گردد.

از منظری ملموس تر، در مواقعی که با ازدحام جمعیت برای نوشیدن آب خنک مواجه می شویم ، در آبسردکنهای قدیمی فقط چند نفر اول آب خنک می نوشند اما در آبسردکن آنی کلیه کسانی که به آبسردکن مراجعه می کنند فارغ از تقدم و تاخر در مراجعه مطمئناً آب سرد استاندارد نوش جان می کنند.